رامبراند

هنرمند کلاسیکتابلو رامبراند rembrandt

رامبراند هارمنزون فان رین (Rembrandt Harmenszoon van Rijn) نقاش برجسته‌ی هلندی متولد ۱۵ ژوئیه ۱۶۰۶ یا ۱۶۰۷ میلادی است. او از برجسته‌ترین هنرمندان دوران طلایی هلند و از نقاشان برجسته‌ی دوران باروک است. همچنین رامبراند فان رین به عنوان استاد مسلم سایه و روشن در نقاشی شناخته می‌شود. رامبرانت فان رین. تابلو رامبراند.

رامبراند از کودکی به مطالعه‌ی کتاب مقدس علاقه داشت. به همین دلیل در بسیاری از آثار او مفاهیم و مضامین مذهبی مانند زندگی مسیح یا قدیسین دیده می‌شود. او در بیست و دو سالگی به آمستردام رفت و در آن‌جا به عنوان چهره‌نگار به فعالیت پرداخت. بی‌اعتنایی جامعه‌ی هنری به آثار نوآورانه‌ی او و درگذشت زنش در سال ۱۶۴۲ باعث شد که از هنر مقبول و مورد پسند جامعه هلند روگردان شود و بر روی اصول ابداعی خود تمرکز کند. رامبرانت.

رامبراند در سال ۱۶۵۷ با وجود این‌که هنوز سفارش‌هایی برای نقاشی دریافت می‌کرد، دچار مشکلات مالی شدیدی شد و به اجبار خانه‌اش را فروخت و در حومه‌‌ی آمستردام ساکن شد. با این حال او تمام تلاش خود را می‌کرد تا مشکلات شخصی در آثارش غالب نشوند و تأثیری نگذارند. او از سال ۱۶۵۶ عملاً ورشکسته بود و با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد.

رامبراند نقاش روشنی است و در آثار خود می‌کوشد. که به واسطه‌ی ایجاد تضاد شدید میان روشنایی و تاریکی، به اعماق روح بشر و زندگی او دست پیدا کند.

آثار مشهور رامبراند

رامبراند در سال ۱۶۶۷ دست به خلق یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای هنری تمام دوران زد. خلق تابلوی بازگشت پسر مسرف، از مشهورترین و مهم‌ترین آثار او دو سال به طول انجامید. او دو سال آخر عمر خود را به تکمیل آن گذراند. مضمون این تابلو برگرفته از داستانی است که در انجیل لوقا روایت شده است. رامبرانت فان رین.

گشت شبانه دیگر اثر مشهور رامبراند است که در سال ۱۶۴۲ خلق  کرده است. او برای این تابلو دستمزد ۱۶۰۰ گیلدر دریافت کرد که تا آن زمان در تاریخ هنر هلند رقمی افسانه‌ای و بی‌سابقه بود.

در نهایت رامبراند در ۴ اکتبر ۱۶۶۹ در سن ۶۳ سالگی در شهر آمستردام هلند درگذشت. rembrandt

در این صفحه برخی از مشهورترین آثار رامبراند را به نمایش گذاشته‌ایم. تابلوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به صفحه‌ی اختصاصی آن تابلو بروید و توضیحات را بخوانید. رامبرانت. rembrandt.

بازگشت پسر مسرف رامبراند

بازگشت پسر مسرف

۱۶۶۷-۱۶۶۹

ربودن اروپا رامبراند

ربودن اروپا

۱۶۳۲

گشت شبانه رامبراند

گشت شبانه

۱۶۴۲

عروس یهودی رامبراند

عروس یهودی

۱۶۶۶

سوار لهستانی رامبراند

سوار لهستانی

۱۶۵۵

مردی با کلاه خود زرین رامبراند

مردی با کلاه‌خود زرین

۱۶۵۰

خودنگاره رامبراند

خودنگاره

۱۶۵۹

پایین آوردن از صلیب رامبراند

پایین آوردن از صلیب

۱۶۳۴

تابلو رامبراند rembrandt

سرود شمعون

۱۶۳۱

تابلو رامبراند rembrandt

طوفان در دریای جلیل

۱۶۳۳

تابلو رامبراند rembrandt

سوگواری ارمیا

۱۶۳۰

رامبرانت فان رین

rembrandt