پابلو پیکاسو

هنرمند مدرنیستتابلو نقاشی پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو (Pablo Picasso) هنرمند و نقاش اسپانیایی. مکتب کوبیسم (حجم‌گرایی) زاده ۲۵ اکتبر ۱۸۸۱ در. شهر مالاگا اسپانیا، از برجسته‌ترین و تأثیرگذارترین. هنرمندان قرن بیستم بود. او همچنین از بنیان‌گذاران مکتب کوبیسم بود. که به همراه نقاش فرانسوی ژرژ براک آن را پدید آوردند. پیکاسو در دوران طولانی فعالیت هنری خود. به دلیل جست‌وجوگری و نوآوری بی‌حد و حصر،. بر بسیاری از هنرمندان هم‌دوره و پس از خود تأثیرگذار بود. تابلو پیکاسو. نقاشی پیکاسو.

دوره آبی

در دوران جوانی پیکاسو، یکی از. دوستانش به نام کارلوس کاساگماس خودکشی کرد. و این اتفاق تأثیر عمیقی بر روی او گذاشت. در این دوره (سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۴ میلادی) او به خلق. آثاری دست زد که به دلیل وفور رنگ آبی و سبز-آبی. در آثارش، به دوره‌ی آبی مشهور شد. از سوی دیگر روی‌دادهای سیاسی و. اجتماعی روز هم بر وی تأثیرگذار بودند. و باعث حضور نمادها در آثار او می‌شدند. به عنوان مثال، جنگ داخلی اسپانیا باعث شد. که پیکاسو یکی از مشهورترین آثارش به نام گرنیکا را خلق کند. هنر هنرمند نقاش تابلوی زیبا pablo Picasso . تابلو نقاشی.

دوره رز

پیکاسو در سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۰۶ به واسطه‌ی. آثار امپرسیونیستی خود که بیش‌تر شامل رنگ‌های قرمز و. صورتی بود به شهرت رسید که این دوره به نام. دوره رز یا دوره صورتی شناخته می‌شود. مهم‌ترین اثری که پیکاسو در این دوره خلق کرد،. اثری است به نام دوشیزگان آوینیون. نقاشی پیکاسو. تابلو پیکاسو.

کوبیسم

پیکاسو در سال ۱۹۰۸ به همراه ژرژ براک به. خلق آثار جدیدی دست زد که از سوی منتقدین. به کوبیسم مشهور شد و پس از آن توسط خود. آن‌ها به کوبیسم تحلیلی توسعه داده شد. تابلوی نقاشی. تحلیل

این هنرمند بزرگ سال‌های طولانی بعد از آن. را به فعالیت‌های گسترده و خلاقانه خود ادامه داد. تا در ۸ آوریل ۱۹۷۳ بر اثر حمله‌ی قلبی درگذشت. تابلو نقاشی کوبیسم کوبیست.

در این صفحه برخی از مشهورترین آثار پیکاسو را به نمایش گذاشته‌ایم. تابلوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به صفحه‌ی اختصاصی آن تابلو بروید و توضیحات را بخوانید. هنر هنرمند نقاش تابلوی زیبا pablo Picasso .

تابلو نقاشی زن نشسته

زن نشسته

پابلو پیکاسو
۱۹۰۹

تابلو نقاشی ویولن

ویولن

پابلو پیکاسو
۱۹۱۲

تابلو نقاشی دلقک

دلقک

پابلو پیکاسو
۱۹۱۸

تابلو نقاشی کارت باز

کارت باز

پابلو پیکاسو
۱۹۱۴

تابلو نقاشی پرتره اولگا

پرتره اولگا

پابلو پیکاسو
۱۹۱۸

تابلو نقاشی دختری با عود

دختری با عود

پابلو پیکاسو
۱۹۱۰

تابلو نقاشی گرنیکا

گرنیکا

پابلو پیکاسو
۱۹۳۷

تابلو نقاشی گیتاریست پیر

گیتاریست پیر

پابلو پیکاسو
۱۹۰۳

در این نوشته به معرفی این هنر مند بزرگ مدرن و مدرنیست. معاصر و قرن بیستمی اسپانیا پرداخته ایم. این هنر مند بزرگ که یکی از دو بنیان گذار. اصلی مکتب هنری مدرن کوبیسم بود. به همراه یکی از دوستان خود این مکتب را به وجود آورد. و پس از مدت کوتاهی آن را به کوبیسم تحلیلی ارتقا داد و. کامل و کامل ترش کرد.

این هنر مند بزرگ و نابغه ی پر کار، آثار نئوکلاسیک، رئالیسم و اکسپرسیونیستی. هم خلق کرده است. برخی از آثار دوره ی آبی او بیش تر متعلق. به مکتب اکسپرسیونیسم هستند مانند اثر فوق العاده زیبای گیتاریست پیر.