لئوناردو داوینچی

هنرمند کلاسیکتابلو نقاشی داوینچی da vinci

لئوناردو داوینچی (Leonardo di ser Piero da Vinci). هنرمند، نقاش، مجسمه‌ساز، دانشمند،. ریاضی‌دان و مخترع برجسته‌ی ایتالیایی .متولد ۱۵ آوریل ۱۴۵۲ میلادی است. داوینچی در دوره‌ی رنسانس زندگی می‌کرد. و معمولاً به عنوان نمادی از دوران رنسانس شناخته می‌شود. از داوینچی بیش از پانزده تابلوی نقاشی باقی. نمانده است اما با همین تعداد کم، همواره به عنوان. یکی از مطرح‌ترین نقاشان تاریخ شناخته شده است. تابلو نقاشی داوینچی da vinci .

داوینچی در کودکی در هنرکده‌ای آموزش دید. متعلق به آندرئا دل‌وروکیو. هنرکده‌ی او در فلورانس بود و لئوناردو در آن‌جا. با فنون ریخته‌گری و کارهای فلزی هم آشنا شد. در سال‌های بعد داوینچی آثار نقاشی زیادی. خلق نکرد اما طراحی‌ها و نقشه‌کشی‌های بسیاری از او به جا مانده است. هنر هنرمند نقاش تابلوی زیبا دا وینچی davinci .

آثار مشهور

لئوناردو در سال ۱۴۹۴ شروع به خلق یکی از مشهورترین آثارش به نام شام آخر کرد. او این تابلو را بر روی دیواری در کلیسای سانتا ماریا دله گراتسیه در میلان نقش زده است. خلق شام آخر که اولین ترکیب‌بندی بزرگ پیکره‌ای در دوره‌ی رنسانس به شمار می‌رود، تا سال ۱۴۹۹ طول کشید. البته این اثر ارزشمند به دلیل تکنیک اشتباه چسب‌رنگ و گسو، در حال از بین رفتن است و تا به حال بارها و بارها ترمیم شده است. تابلوی داوینچی . تابلوی نقاشی داوینچی . تابلو .

داوینچی در سال ۱۵۰۳ خلق مشهورترین اثرش و احتمالاً مشهورترین تابلوی تاریخ نقاشی یعنی مونالیزا را آغاز کرد اما اتمام آن تا سال ۱۵۰۷ به طول انجامید. البته داوینچی این اثر را که به لبخند ژوکوند هم شهرت دارد در اندازه‌ای بزرگ‌تر از اندازه‌ی فعلی به تصویر کشیده بود اما به مرور زمان دو ستونی که در اطراف ترسیم کرده بود، از تابلو بریده شده است. تابلو نقاشی داوینچی رنسانس .

داوینچی در زمان خود مجسمه‌ساز مشهوری هم بود اما متأسفانه هیچ یک از مجسمه‌های ساخته شده توسط او باقی نمانده است.

 

در این صفحه برخی از مشهورترین آثار لئوناردو داوینچی را به نمایش گذاشته‌ایم. تابلوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به صفحه‌ی اختصاصی آن تابلو بروید و توضیحات را بخوانید. هنر هنرمند نقاش تابلوی زیبا دا وینچی davinci .

تابلو نقاشی مونالیزا

مونالیزا (لبخند ژوکوند)

لئوناردو داوینچی
۱۵۰۷

تابلو نقاشی منجی جهان سالواتور موندی

منجی جهان

لئوناردو داوینچی
۱۵۱۹

تابلو نقاشی یحیی تعمید دهنده

یحیی تعمیددهنده

لئوناردو داوینچی
۱۵۱۹

تابلو نقاشی شام آخر

شام آخر

لئوناردو داوینچی
۱۴۹۴-۱۴۹۹