ایلیا رپین

هنرمند کلاسیکتابلو نقاشی ایلیا رپین

ایلیا یفیموویچ رپین (Ilya Yefimovich Repin) نقاش برجسته‌ی کلاسیک روسی متولد ۵ آگوست ۱۸۸۴ میلادی است. رپین از برجسته‌ترین نقاشان روس در سبک رئالیسم (Realism) است. تابلو رپین. نقاشی رپین.

رپین در خانواده‌ای فقیر در شهر چوهوئیف. استان خارکف در اوکراین به دنیا آمد. در سال‌های ابتدایی جوانی به چهره‌نگاری پرداخت. و از این راه امرار معاش می‌کرد. سپس در سن بیست سالگی به پترزبورگ رفت. و در آکادمی هنری آموزش دید. او موفق شد که پس از اتمام دوره‌اش، نشان طلا و. امتیاز سفر به اروپا برای ادامه تحصیل را به دست بیاورد. سپس برای مطالعه‌ی آثار دیگر هنرمندان اروپایی،. در سن سی سالگی به مدت سه سال به اروپا رفت. ilya repin

آثار مشهور ایلیا رپین

از مشهورترین آثار ایلیا رپین می‌توان به تابلوی بی‌نظیر ایوان مخوف اشاره کرد که در آن قتل فرزند ایوان مخوف به دست خود او، به تصویر کشیده شده است. تابلو کرجی‌کشان ولگا و پاسخ قزاق‌های زاپاروژی هم از آثار حیرت‌انگیز و محبوب رپین به شمار می‌رود. این هنرمند رئالیست (واقع‌گرا) ، همچنین یک چهره‌نگار بسیار برجسته هم به شمار می‌رفت و پرتره‌ی بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور زمان خود را مانند لئو تولستوی (نویسنده روس)، مودست موسورگسکی (آهنگساز)، آنتون روبینشتاین (آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی پیانو) و دیمیتری مندلیف (دانشمند شیمی‌دان) به تصویر کشیده است. مندلیف

ایلیا رپین بعد انقلاب روسیه در ۱۹۱۷ و در سن ۷۳ سالگی‌اش، روسیه را ترک کرد اما هیچ‌وقت نتوانست به زادگاهش بازگردد. او در ۲۹ سپتامبر ۱۹۳۰ در کشور فنلاند درگذشت.

در این صفحه برخی از مشهورترین آثار ایلیا رپین را به نمایش گذاشته‌ایم. تابلوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به صفحه‌ی اختصاصی آن تابلو بروید و توضیحات را بخوانید. نقاشی رپین.

تابلو نقاشی ایوان مخوف

ایوان مخوف

۱۸۸۵

تابلو نقاشی کرجی کشان ولگا

کرجی‌کشان ولگا

۱۸۷۰-۱۸۷۳

تابلو نقاشی مراسم مذهبی

مراسم مذهبی

۱۸۸۰-۱۸۸۳

تابلو نقاشی جلجتا

جلجتا

۱۹۲۲

تابلو نقاشی زن بلوند

زن بلوند

۱۸۹۸

تابلو نقاشی پاسخ قزاق های زاپاروژی

پاسخ قزاق‌های زاپاروژی

۱۸۹۱

تابلو نقاشی 17 اکتبر 1905

۱۷ اکتبر ۱۹۰۵

۱۹۰۶-۱۹۱۱

تابلو نقاشی کرجی کشان ولگا

کرجی‌کشان ولگا

۱۸۷۲

تابلو نقاشی ایلیا رپین ilya repin

مودست موسورگسکی

۱۸۸۱

تابلو نقاشی تزار الکساندر سوم

تزار الکساندر سوم

۱۸۸۵-۱۸۸۶

تابلو نقاشی ایلیا رپین ilya repin

استراحت

۱۸۸۲