مواجهه عیسی مسیح با مریم مجدلیه

الکساندر ایوانوفمواجهه عیسی مسیح با مریم مجدلیه

تابلو نقاشی مواجهه عیسی مسیح با مریم مجدلیه (Appearance of Jesus Christ to Maria Magdalena) اثر الکساندر ایوانوف نقاش مشهور روس است. ایوانوف این شاهکار مهم کلاسیک خود را که متعلق به مکتب نئوکلاسیک است در سال ۱۸۳۵ خلق کرد. تابلو نقاشی کلاسیک.

ویدئو معرفی تابلو مواجهه عیسی مسیح با مریم مجدلیه

.

تکنیک مواجهه عیسی مسیح با مریم مجدلیه

تکنیک این نقاشی، رنگ روغن روی بوم است. و ابعاد اصلی آن ۲۴۲ سانتی‌متر در ۳۲۱ سانتی‌متر است. و هم اکنون در موزه دولتی روسیه در پترزبورگ نگهداری می‌شود. فروش تابلو نقاشی.

نوشته اختصاصی

سه روز بعد، مسیح از گور برخاست. با تنی سالم و درست و فقط با نشانه‌هایی از زخم‌ها. زخم، خود نشانه است، نشانه‌ی پذیرفته شدن. آن زخمِ در پهلو و آن جای میخ‌ها بر دست و پا. این نشانه‌ای‌ست از مسیحی که رستاخیز کرده. از خواب مرگ بیدار شده و حالا. در اولین قدم با مجدلیه رو در رو می‌شود. ایوانوف رنگ روغن تابلو فرش مریم.

مریم مجدلیه (مری مگدالین) آن زنی بود که. قصدِ وسوسه‌ی مسیح را داشت اما به دست مسیح. هدایت شد و بر جنازه‌ی مسیح زاری کرد. حالا آن تنِ بازگشته آن‌جاست با ردایی سفید. و قدم‌هایی که میل به کنده شدن از خاک دارد. در مقابلِ مجدلیه‌ای که زانو زده و اذن برخاستن می‌خواهد. اما مسیح او را با حرکت دست، منع می‌کند. این تفسیر ایوانوف است. مجدلیه باید زانو زده بر خاک بماند. هنوز آن زنانگی در هیبت ماری زیبا بر گردن و. گُرده‌اش پیچیده و امتدادش را به خاک نشانده. هنوز سرخی شهوت بر جامه‌اش است و هنوز برهنه پا نیست. تابلو نقاشی مسیح.

مواجهه‌ی عیسی‌مسیح با مریم مجدلیه اثر. جاودانه‌ی الکساندر ایوانوف است. در بازنمایی از راه تضادها. تابلو نقاشی کلاسیک.

دانیال ناصری

Appearance of Jesus Christ to Maria Magdalena

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه